Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem – Kolozsvári Kar – kv.sapientia.ro

sapientia.ro

Főoldal / Hírek /

Erdély-szintű biológiaverseny a kolozsvári Sapientián

Immár harmadik alkalommal szervezte meg a Herman Ottó biológiaverseny erdélyi fordulóját a Magyar Természettudományi Társulat, a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem, valamint a Romániai Magyar Pedagógusok Szövetsége szombaton, 2019. március 2-án. Erdély 25 településéről érkeztek a 7-8. osztályosok és kísérőtanáraik, több mint 60 diák versenyzett azért, hogy továbbjuthasson a XXIX. Herman Ottó Kárpát-medencei Biológia Versenyre, illetve részt vehessen a III. Kárpát-medencei Tehetségtáborban is Kárpátalján.

A Sapientia EMTE három karán számos olyan szak van (környezettudomány, biotechnológia, növényorvosi, élelmiszermérnöki, tájépítész stb.), melyek keretében alaptantárgyként oktatják a biológiát, és végeznek a szakterülethez kapcsolódó igen változatos kutatásokat. Ez szolgáltat remek alapot ahhoz, hogy a huszonkilencedik alkalommal megszervezett Herman Ottó-verseny külön erdélyi fordulója harmadjára is otthonra lelhessen az egyetem Kolozsvári Karán. A vetélkedő Kárpát-medencére kiterjedően, Felvidéktől Erdélyig, Vajdaságtól Kárpátaljáig fogja egybe azokat a 7-8. osztályos diákokat, akik hangsúlyosan érdeklődnek a biológia iránt.

A verseny erdélyi fordulójának megszervezése révén a Sapientia EMTE elsősorban arra törekszik, hogy támogatást nyújtson az erdélyi közoktatásban zajló tehetséggondozásnak, hozzájáruljon az ifjú tehetségek már általános iskolai szinten történő szelekciójához, valamint hogy bekapcsolja őket a tehetséggondozás Kárpát-medencei hálózatába. A március 2-ai fordulóban legmagasabb pontszámot elért két-két tanuló továbbjutást nyert a XXIX. Herman Ottó Kárpát-medencei Biológia Verseny döntőjére, amelyre a magyarországi Kisújszálláson kerül sor 2019. május 31. – június 2. között, ráadásul részesei lehetnek a III. Kárpát-medencei Tehetségtábornak is Kárpátalján.

Az erdélyi fordulón mindkét évfolyamon hét különdíjat és három helyezést osztottak ki. A díjazottak a következők:

 

Diák

Iskola

Osztály

Felkészítő tanár

1.

Kacsó Botond

Sükösd Ferenc Általános Iskola

7

Cseresnyés Eszter

2.

Fülöp Izabella

Diaconu Coresi Általános Iskola

7

Papp Edith

3.

Szabó László

János Zsigmond Unitárius Kollégium

7

Sólyom Vivien-Anna

 

Engi Kamilla

Áprily Lajos Általános Iskola

7

Cseresnyés Eszter

 

Szász Bernát

Sükösd Ferenc Általános Iskola

7

Cseresnyés Eszter

 

Küsmődi Anna

Siklódi Lőrinc Általános Iskola

7

Fülöp Réka

 

Tóth Regina

Siklódi Lőrinc Általános Iskola

7

Fülöp Réka

 

Kádár Andrea

Székely Mózes Általános Iskola

7

Cseresnyés Eszter

 

Mayer Kinczler Ella Tímea

János Zsigmond Unitárius Kollégium

7

Sólyom Vivien-Anna

 

Medgyesi Beatrix

Áprily Lajos Főgimnázium

7

Papp Edith

 

 

Diák

Iskola

Osztály

Felkészítő tanár

1.

Krecht Hanna Regina

Székely Mikó Kollégium

8

Csia Kinga Emese

2.

Dénes Roland

Gál Sándor Általános Iskola

8

Székely Csilla

3.

Bartos Debora Ilona

Fogarasi Sámuel Általános Iskola

8

Pataki László

 

Pápai Anita

János Zsigmond Unitárius Kollégium

8

Sólyom Vivien-Anna

 

Ilyés Tímea

Fogarasy Mihály Általános Iskola

8

Fórika Kinga-Emese

 

Kovács Roland

Avasújvárosi Általános Iskola

8

Szilágyi Annamária

 

Gaál Gabriella

Sándorhomoki Általános Iskola

8

Fehér Kinga

 

Kása Petra

Kölcsey Ferenc Főgimnázium

8

Bartha Helga

 

Bálint Dorka

Nyírő József Általános Iskola

8

Gál Emese

 

Kassai Dániel

Kölcsey Ferenc Főgimnázium

8

Bartha Helga

A Bethlen Gábor Alapítvány támogatásával létrejövő versenyen a következő iskolák diákjai vettek részt: Áprily Lajos Általános Iskola (Parajd), Áprily Lajos Főgimnázium (Brassó), Avasújvárosi Általános Iskola, Bánffyhunyadi Vlegyásza Szakképző Líceum, Báthory István Általános Iskola (Szeben), Báthory István Elméleti Líceum (Kolozsvár), Bethlen Gábor Kollégium (Nagyenyed), Börvelyi Általános Iskola, Diaconu Coresi (2-es számú) Általános Iskola (Brassó), Dsida Jenő Általános Iskola (Vice), Fogarasi Sámuel Általános Iskola (Vámosgálfalva), Fogarasy Mihály Általános Iskola (Gyergyószentmiklós), Gál Sándor Általános Iskola (Csíkmenaság), János Zsigmond Unitárius Kollégium (Kolozsvár), Jósika Miklós Elméleti Líceum (Torda), József Attila Általános Iskola (Csíkszereda), Kölcsey Ferenc Főgimnázium (Szatmárnémeti), Nagykárolyi Elméleti Líceum, Nyírő József Általános Iskola (Szépvíz), Református Kollégium (Kolozsvár), Sándorhomoki Általános Iskola, Siklódi Lőrinc Általános Iskola (Gyergyóditró), Sükösd Ferenc Általános Iskola (Alsósófalva), Székely Mikó Kollégium (Sepsiszentgyörgy), Székely Mózes Általános Iskola (Felsősófalva), Várfalvi Általános Iskola, Zajzoni Rab István Középiskola (Négyfalu), Zilahi Református Wesselényi Kollégium.

Eseménynaptár

2019. szeptember

KeSzCsSzVa
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30