Universitatea Sapientia – Facultatea de Științe și Arte, Cluj-Napoca – kv.sapientia.ro

sapientia.ro

Pagina principală / Alumni /

Absolvenţi

 

Lista studenţilor absolvenţi în 2015

Specializarea Cinematografie, fotografie, media

2012-2015

Bán J. József
Barabas A.-T. Eszter
Bocsárdi L. Magor
Dániel Á. Helga
Dragu D.-E. Erika
György J. Orsolya
Jakab F. Mónika
Kovács L. Katalin
Kruppa B.  Noémi
Máté K. Botond
Nagy Gy. Kristof
Nemes A. Orsolya
Suba I. Martina Angyalka
Szegedi J.-T. Júlia-Ágnes
Székely Z. Robert
Tasnádi B.-L. Levente-Csaba

Specializarea Ştiinţa Mediului

2012-2015

Albert L. Boglárka
Bernath F. Ferenc-Roland
Deák - Zsuzsa
Horvath L. Lorand
Juhasz J. Roland
Kántor Z. Izolda
Kari A. Botond
Kovacs Cs. Erik-Ferencz
Naghi Gy. Orsolya
Rákossy Z. Izabella
Varga Gy. Krisztina

Specializarea Relaţii Internaţionale şi Studii Europene

2012-2015

Bede E. István-Róbert
Bedő D. Adél-Gyöngyike
Bedő D. Imola-Boglárka
Csilip Á. Andrea
David A.-T. Enikő-Andrea
Fekete P. Zsolt
Horváth L. Zsolt
Imre T.-Cs. Erika
Keresztes Á. Botond
László L. Anna-Mária
László Z. Viktória-Nóra
Szép B. Brigitta

Specializarea Drept

2011-2015

Bart E. Imre
Benkő P. Melinda
Constantinescu N Cristina
Deák F. Ferencz
Kiss T. Barbara
Laios A. Helga-Zita
Szekrenyes A. Johanna-Amália

Lista studenţilor absolvenţi în 2014

Specializarea Cinematografie, fotografie, media

2011-2014

Gábor A. Lóránd
Ugron L. Réka
Gál L. Apolka-Mária
Antal Z. Szabolcs
Major L. Lajos-Attila
Demes M. Hanna
Matyas-Metz Ş.-V. Anna
Besenyei N. Katalin
Molnár F. Ferenc
Németh L. Szabolcs-Előd
Vajda A. Ákos-Gellért
Lőrincz A. Lóránd-Sándor
György E. Tamás
Veiszenbacher T. Tibor-Richard
Nagy E. Orsolya

Specializarea Ştiinţa Mediului

2011-2014

Diós S. Sándor
Horvath I. Enikő
Nagy L. István
Jodál L. Levente
Theil N.-I. Arnold
Csiszér Z. Tamás
Kökösi  Judit
Kis  Lóránd-Csaba
Szabó A. Attila
Jenei M. Norbert

Specializarea Relaţii Internaţionale şi Studii Europene

2011-2014

Vincze V. Katalin-Tekla
Borzási A. Sarolta
Molnár S. Levente
Zsigmond I. Szidonia
Mikita I. Zsuzsanna
Kovács I. István

Specializarea Drept

2010-2014

Nemenyi J.-N. Katalin-Zenő
Deak B. Levente
Kantor L. Julia
Fegyveresi I. Zsolt
Pusztai S. A. Linda
Széll A. Andrea
Veress G.-P. Csongor-Balázs
Keresztesi F.-V. Tamas-Ferenc
Székely A. Carmen
László Z. Ildikó

Lista studenţilor absolvenţi în 2013

Specializarea Cinematografie, fotografie, media

2009-2013

Böjthe A. Alexandru
Erdély L. László
Gal Z. Ede
Halmen P. Péter
Kerekes A. Eszter
Marton K. Julia-Noémi
Molnár I. Norbert-Csaba
Toth F. Csaba

Specializarea Cinematografie, fotografie, media

2010-2013

Balázs Z.-Cs. Csaba
Ballok I. Janos-Zoltan
Fekete L. Ludovic
Györbiró L. Piroska
Ianko Gh. Edina
Köllő Z. Ildikó
Kővári P. Szabolcs-Olivér
László F.-Cs. Barna
Moldvai A. Anikó
Morocz A. Enikő-Tűnde
Nagy E. Orsolya
Orbán B. Szabolcs
Pánczél C. Ottó
Pap B. Béla-Álmos
Rancz Gy. Zsolt
Simó Cs. Ibolya
Simon Ş. Artur-Norbert
Sütö G.-Cs. Gábor
Szekely G. Előd-Antal
Veiszenbacher T. Tibor-Richard
Zelkó J. Noemi
Zsigmond Z.-I. Lehel

Specializarea Ştiinţa Mediului

2010-2013

Balint Melinda
Dembroszky Xintia-Odett
Kallós István - Lóránd
Mateescu Gabriel
Stocker Walter-Laszló
Szabó Árpád
Török-Faragó István

Specializarea Relaţii Internaţionale şi Studii Europene

2010-2013

Birtalan Csanád-Gábor
Horváth Endre
Pap Kinga
Végh Gergely
Balog Tamás-Károly
Hegyi Noémi
Nemet Brigitta
Simon Erika
Szávuly Csaba
Székely Csongor
Szenkovits Ágnes-Enikő

Lista studenţilor absolvenţi în 2012

Specializarea Cinematografie, fotografie, media

2008-2012

Bács Ildikó
Györfi Oszkár Csaba
Kádár István
Kiss Hunor
Molnár Gellért
Mosztok Anna
Nagy Zoltán
Papellás Szabolcs
Szalay Katalin
Szigeti László

Specializarea Cinematografie, fotografie, media

2009-2012

Barabás Ábel
Benkő Zsolt
Böjthe Alexandru
Erdély László
Gál Ede
Halmen Péter
Kerekes Eszter
Márton Júlia Noémi
Moldovai Katalin
Molnár Norbert Csaba
Nitsch–Petioky Balázs
Ördög Botond
Rácz Károly Edward
Tóth Csaba

Specializarea Ştiinţa Mediului

2009-2012 şi 2010-2012

Gyűjtő Zsolt
Hegyi Árpád
Magyarosi Katalin
Kató István Gergő
Lőke Botond
Pataki Levente Mihály

Specializarea Relaţii Internaţionale şi Studii Europene

2009-2012

Ármos Csanád Lóránd
Ferencz István
Györkös–Mányi Csaba
Kali Karola Kinga
Kerekes Éva
Láng Hunor
Márton Orsolya Enikő
Mihály Enikő
Moni Rezső
Pap Kinga
Székely Szidónia Éva
Szoták Gergő István

Lista studenţilor absolvenţi în 2011

Specializarea Cinematografie, fotografie, media

2007-2011

Bán Attila
Benő Pál Alpár
Bethlendi Tamás
Búzás Anna
Csapó Huba Áron
Gede Kata
Iszlai József
Jeszenszky Tamás
Kádár Melinda
Kálmán Eszter
Kurta Kinga
Láng Orsolya
Méder Tamás
Muntean Adél
Orosz Judit
Szabó Ádám
Timár Kata

Specializarea Ştiinţa Mediului

2008-2011

Bányai Róbert
Fábián Botond
Magyar Erik
Nagy László - Jenő
Szatmári Gizella
Székely Enikő

Specializarea Relaţii Internaţionale şi Studii Europene

2008-2011

Balla Emese
Bánkuti Hilda-Henrietta
Dávid Zsófia
Elekes Roland-Sándor
Ferenczi Júlia-Rozália
Jakab Emese-Júlia
Keszler Erika
Kornis Ágnes
Korpos Dalma
Marton Melánia
Merker Izabella
Szabó Andrea
Szécsi Éva
Székely Tünde
Tőkés Balázs
Vajda Judith
Varga Orsolya
Vicsai Nóra-Csilla

Lista studenţilor absolvenţi în 2010

Specializarea Cinematografie, fotografie, media

2006-2010

Cărăuşu Alexandra
Bodó Rozália Annamária
Bereczki Orsolya
Ferencz Anikó
Furó Lóránd Félix
Hermann Endre
Kovácsics Judit
Laszló József
Laszló Lórand
Marha Tibor Sándor
Ferencz Orsolya
Pál Botond
Urmánczi Jenő
Visnyei Botond
Visky Ábel
Barabási Elöd Győző
Tankó Hunor
Zakarias Ágota
Maki Ferenc
Varró Bodoczi Zoltán
Borsos A.L. Emőke-Terezia

Specializarea Ştiinţa Mediului

2007-2010

Boncidai Botond
Csiki László Csaba
Erdei Zoltán
Erdelyi Zsolt
Györfi Tímea
Hóbor Ernő
Koszta Andrea Éva
Lakatos László Ferenc
Máté Borbála
Nagy László István
Székely István
Török Enikő
Zrínyi Csilla
Zrínyi Szilárd

Specializarea Relaţii Internaţionale şi Studii Europene

2007-2010

Barcaceanu Andrea
Talpas Botond
Polgár Klára Dalma
Dénes Emőke Katalin
Pocsveiler Erzsébet
Erdei Krisztina Éva
Szabó Erika
Doboly Izabella-Mária
Kassay Katalin Boglárka
Kerekes Enikő
Kulcsár Árpád
Molnár Zsófia
Totszegi Orsolya
Pap Lehel
Rebeka Tünde
Czégely Róbert
Szabó Sarolta Emiko
Visan Ramona Melinda
Horváth Botond
Miklós Zoltán Béla
Kinczel Agnes Annamária
Pénzes Réka
Kémenes Róbert
Szilágyi Ileana
Csibi József
Gáspár Sarolta Lilla
Lengyel Dalma

Lista studenţilor absolvenţi în 2009

Specializarea Cinematografie, fotografie, media

2005-2009

Bakó Kincső
Balázs Csilla
Boros Melinda
Csont Zsombor
Dunai László-István
Fazakas Gergely
Fodor Zsuzsánna
Gyöngyössy Szende-Mónika
Kiss Boglárka Erzsébet
Makai Beáta
Péter Anna-Mária
Plájás Erzsébet
Puskai Melinda
Pünkösti Laura Eszter
Szabó Katalin
Szén János
Tőtszegi Szilárd
Visky Othinel
Visky Sámuel

Specializarea Ştiinţa Mediului

2005-2009 és 2006-2009

Antal Zsolt István
Csengeri Erika Timea
Gurzó Tímea Tünde
Nagy Cristina
Pál Katona Barna
Papp Renáta
Szabó Klára
Tatár Rozália
Tósa András

Specializarea Relaţii Internaţionale şi Studii Europene

(sistem Bologna)

2006-2009

Balázs Erika Nóra
Bartha Richárd
Demeter Katalin
Demeter Zsuzsánna
Fülöp Katalin
Györfi Oszkár Csaba
Ilyés Gergely Ferenc
Kedei Engi Katalin
Konát Gellért
Krizsán Boglárka
László Edit
Nagy Méhész Tünde
Nagylaki Csilla
Nap László
Pap Ágnes
Petruska Imola Ágnes
Resch Renáta
Salat Lehel Szilveszter
Sárkány Yvett Boglárka
Szabó Ildikó
Takó Hunor
Tana Ottilia Réka
Zeffer Bernadett

Lista studenţilor absolvenţi în 2008

Specializarea Cinematografie, fotografie, media

2004-2008

Bántó Csaba
Bertoti Attila
Both Julianna Rita
Csatlós Károly
Horváth Emőke Ágnes
Kelemen Zsombor
Kovács Anna Magdolna
Kövendi Emese
Kürti István
Oláh Badi Levente
Patrubány Csilla
Péter Attila
Püsök Botond
Székely Róbert
Zágoni Bálint

Specializarea Ştiinţa Mediului

2004-2008

Aszalos Tímea
Balog Emese
Balog Levente
Bartha Lóránt
Bóné Gábor
Boros Ildikó
Décsei Áron
Gyenge Csaba
Hegyi Sándor
Kató Gergő
Kocsor Tibor
Molnár István
Nagy Emese
Németh Ferenc Gábriel
Pálfi Csaba
Pataki Levente
Schönstein László
Tamás Kis Zoltán

Lista studenţilor absolvenţi în 2007

Specializarea Cinematografie, fotografie, media

2003-2007

Ambrus Réka
Demeter Zsuzsánna
Felméri Cecilia
Jakab-Benke Nándor
Jánosi Andrea-Imola
Iuhász Ágota
Kassay Réka
Kató Zsolt
Keresztes Péter
Kovács Elemer-Ádám
Nagy Boglárka
Papp Attila-Zsolt
Salat Réka-Kincső
Tóth Orsolya
Zsizsmann Erika

Specializarea Ştiinţa Mediului

2003-2007

Bálint Gyöngyi
Bartha Áron
Czondi Tibor
Deák Zsolt
Lőke Botond
Molnár Zsolt
Oláh-Román István
Rigó Ferenc
Schvarczkopf Otto
Sütő Katalin Zsuzsa
Szabó Emőke-Zita
Tomas Emilia
Váradi Attila
Vincze-Jancsi Zoltán-János

Lista studenţilor absolvenţi în 2006

Specializarea Ştiinţa Mediului

2002-2006

Domahidi Levente
Eke Tamás
Gál Júlia
Gyapai Szabolcs Alpár
Győr Katalin
Jánosi Zsolt
Víg István

 

Calendar de evenimente

iunie 2019

LuMaMiJoViDu
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930