Beküldési határidő: 2021. március 25. csütörtök, déli 12:00 óra.
1. A pályázat általános célja a hallgatók nemzetközi mobilitásának támogatása, lehetővé téve oktatási, nyelvi, szakmai és kulturális tapasztalatok megszerzését külföldi felsőoktatási vagy egyéb intézményben az Erasmus+ programországokon belül.
Jelen pályázati felhívás célja az alábbi tevékenységek támogatása:
• Hallgatók szakmai gyakorlat célú mobilitása 2021 nyarán (időtartama minimum 2 hónap, maximum 4 hónap). A mobilitás kizárólag fizikai lehet, azaz feltételezi a fogadó országba történő kiutazást és ott-tartózkodást a mobilitás teljes ideje alatt, és le kell zárulnia 2021. szeptember 13-ig, végzett hallgatók esetén 2022. április 29-ig.
• Hallgatók tanulmányi célú mobilitása a 2021/2022-es tanévben (időtartama egy egyetemi félév, a fogadó egyetem tanévbeosztása szerint, magába foglalva a vizsgaidőszakot is, minimum 3 egymást követő hónap, ugyanabban a fogadó intézményben), kombinálható szakmai gyakorlattal. A mobilitás kizárólag fizikai lehet, azaz feltételezi a fogadó országba történő kiutazást és ott-tartózkodást a mobilitás teljes ideje alatt (a fogadó intézmény tanévbeosztása szerinti hivatalos vakációk kivételével), a fogadó intézmény oktatási formájától függetlenül (fizikai, online, hibrid).
2. A pályázattal elnyerhető ösztöndíj
• Az ösztöndíj folyósításának pénzneme az euró. Az ösztöndíj összege a mobilitás típusa, a fogadó intézmény országa és a teljesített mobilitás napok száma alapján kerül kiszámításra. A kiutazáskor kapott előleg mértéke 80%, a maradék összeg elszámolás után kerül utalásra.
• A 2021/2022-es tanévben elnyerhető ösztöndíjösszegek a fogadó ország szerint, tanulmányi vagy kombinált mobilitás esetén:
– Bulgária, Horvátország, Lengyelország, Lettország, Litvánia, Magyarország, Szerbia, Szlovákia, Törökország: 470 EUR/hónap;
– Ciprus, Franciaország, Írország, Németország, Olaszország, Spanyolország, Portugália: 520 EUR/hónap.
• Tanulmányi mobilitás esetén a szociális ösztöndíjra jogosult hallgatók havi 200 euró kiegészítő támogatást kapnak, szociális ösztöndíjra való jogosultságról szóló kari igazolás és szerződéskiegészítés alapján.
• Szakmai gyakorlat mobilitás esetén a fenti összegek egységesen havi 200 euróval nagyobbak, és nincsen szociális kiegészítés.
3. Általános pályázati feltételek
• Alapképzésben és mesteri képzésben részt vevő hallgatóink pályázhatnak, kizárólag azon a képzési cikluson belül megvalósuló mobilitásra lehet pályázni, amelyre a hallgató a pályázás pillanatában be van iratkozva.
• Hogyha a hallgató párhuzamosan több szakra van beiratkozva, akkor mindegyik szakhoz kötődően pályázhat, de csak az egyik szakhoz kötődően nyerhet el mobilitási támogatást.
• Kiegészítő éves hallgató nem pályázhat Erasmus+ ösztöndíjra.
• A pályázó olyan alapképzésben vagy mesteri képzésben részt vevő hallgató lehet, aki:
• aktív hallgatói jogviszonyban van a Sapientia EMTE-vel (vagyis a folyó tanévben beiratkozott, aktív félévre regisztrált a Neptun rendszerben és Tanulmányi szerződést kötött a szakkoordinátorral való egyeztetés szerint), és teljesíti a pályázat speciális részvételi feltételeit;
• román állampolgár vagy Romániában érvényes letelepedési, illetve tartózkodási engedéllyel rendelkezik;
• legalább középfokú nyelvtudással rendelkezik abból a nyelvből, amelyen a tevékenység folyik a fogadó intézményben, és ezt igazolni is tudja (amennyiben nem a magyar a képzés nyelve);
• a tervezett külföldi szakmai/tanulmányi program beilleszkedik a tantervébe (évet halasztani Erasmus+ ösztöndíj miatt nem lehet);
• vállalja, hogy szükség esetén elvégzi a nyelvi kompetencia felmérésére szolgáló OLS online teszteket (kiutazás előtt és a mobilitás után egyaránt), és az online nyelvtanfolyamot;
• nyilatkozza, hogy ismeri és elfogadja a Sapientia EMTE Erasmus+ hallgatói mobilitás szabályzatát, amely elérhető a karok honlapjainak Erasmus+ oldalain, valamint az egyetem honlapján ezen a helyen;
• eleget tesz a kari Erasmus bizottság által meghatározott egyéb pályázati feltételeknek.
• Adott képzési ciklusban a hallgató összesített mobilitási időtartama nem haladhatja meg az Erasmus+ ösztöndíj-kalkulátorral számolt 12 hónapot, azaz 360 napot* a megpályázott mobilitás időtartamával együtt (beleértve a zero grant-os periódusokat is), ebbe beleszámít a korábban LLP-ben teljesített Erasmus mobilitási idő is.
• A kari Erasmus Bizottság pozitív döntése nem jelenti automatikusan az ösztöndíj folyósítását, ahhoz a támogatási szerződés megkötése szükséges. A mobilitás lebonyolítása a támogatási szerződés megkötésének pillanatában érvényes hallgatói Erasmus+ szabályzat szerint fog történni.
• Nem köthető támogatási szerződés olyan hallgatóval, aki a tervezett kiutazását megelőző két félévben nem teljesített legalább 20 kreditet félévenként a kötelező és kötelezően választandó tárgyakból azon a szakon, amelyhez kötődően Erasmus+ ösztöndíjat ítéltek meg számára.
• Ha a pályázást követően vagy a támogatási szerződés megkötése után, annak érvényességi idején belül megszűnik a hallgatói jogviszony, akkor a pályázat, illetve a támogatási szerződés érvényét veszíti (kivéve a végzettek nyári szakmai gyakorlat mobilitás szerződését).
3.1 Erasmus+ szakmai gyakorlat (SMP) mobilitás pályázat speciális részvételi feltételei
• Alap- és mesterképzésben részt vevő, nem utolsó éves hallgatók esetén a szakmai gyakorlat célú mobilitásnak 2021. június 14. és 2021. szeptember 13. között kell megvalósulnia, végzett hallgatók esetén a megvalósítás végső határideje 2022. április 29. A mobilitás fizikai jelenlétet feltételez a fogadó országban, időtartama minimum 2 egymást követő hónap ugyanazon fogadó intézményben, a fogadó intézmény kifejezett kérésére lehet maximum 4 hónap.
• Végzett hallgatók nyári szakmai gyakorlat mobilitása kizárólag az államvizsga dolgozat/mesteri disszertáció sikeres megvédése után kezdődhet. Az a végzett hallgató, aki nem tesz sikeres államvizsgát/disszertáció vizsgát az adott szak első záróvizsga időszakában (június/július), elveszíti a megnyert Erasmus+ szakmai gyakorlat ösztöndíjhoz való jogát a vizsgaeredmények kifüggesztésének pillanatában.
• Végzett hallgató esetében az ösztöndíj folyósításának feltétele lesz, hogy legyen olyan, jövedelemmel rendelkező kezese, aki közjegyző előtt tett nyilatkozatban kötelezettséget vállal arról, hogy a támogatási szerződésben foglalt feltételek megszegése esetén visszatéríti a kiutalt ösztöndíjat.
• A szakmai gyakorlat olyan intézményekben hajtható végre, amelyekben a hallgató a szakjához kötődő feladatokat láthat el, de nem támogatható az EU intézményeiben megvalósuló szakmai gyakorlat (teljes lista: http://europa.eu/european-union/about-eu/institutions-bodies_en). Adott szakmai gyakorlatnak egyetlen intézmény keretén belül kell teljesülnie, a mobilitásnak nem lehet több fogadó intézménye, és a gyakorlat nem teljesíthető Romániában, még részlegesen sem.
• Intézményközi szerződéseink alapján szakmai gyakorlatra hallgatókat fogadó felsőoktatási intézmények karonkénti listája a kari koordinátoroknál és itt található, a fogadó intézmény kereséséhez segítséget nyújtó weboldalak javasolt listája és a programországok listája itt érhető el.
• Az Erasmus+ szakmai gyakorlat mobilitás ösztöndíjat nyert hallgatóknak 2021. május 28. péntekkel bezárólag kell bemutatniuk a szakmai gyakorlatra őket fogadó cég/intézmény szándéknyilatkozatát (Letter of Intent), ellenkező esetben elveszítik a megnyert ösztöndíjat.
3.2 Az Erasmus+ tanulmányi célú (SMS) vagy kombinált mobilitás pályázat speciális részvételi feltételei
• A megpályázható helyek jegyzéke a kari Erasmus+ koordinátornál és itt érhető el.
• A mobilitás fizikai jelenlétet feltételez a fogadó országban, időtartama egy egyetemi félév ugyanabban a fogadó intézményben (a fogadó egyetem tanévbeosztása szerint, magába foglalva a vizsgaidőszakot is), minimum 3 egymást követő hónap.
• A tanulmányi időszak magába foglalhat egy kiegészítő szakmai gyakorlat periódust, amennyiben ezt az adott intézményközi szerződés lehetővé teszi. A kombinált mobilitás periódusa ugyancsak egy egyetemi félév a fogadó egyetem tanévbeosztása szerint. A hallgatónak igazolnia kell, hogy a két tevékenységet ugyanazon fogadó felsőoktatási intézmény felügyelete alatt végzi el. A kombinált mobilitás teljes periódusára vonatkozóan a havi támogatási összeg megegyezik a havi tanulmányi ösztöndíjjal.
• Nem pályázhatnak második féléves tanulmányi mobilitás ösztöndíjra azok a hallgatók, akik a 2021/2022-es tanévben végzősök lesznek.
• Alapképzésben részt vevő hallgatók esetében a pályázónak kiutazáskor legalább két befejezett félévvel, és félévente legalább 20-20 teljesített kredittel kell rendelkeznie a kötelező és kötelezően választandó tárgyakból azon a szakon, amelyhez kötődően mobilitásra fog utazni.
4. A pályázat beküldésének módja
• A pályázáshoz szükséges dokumentumok beküldése kizárólag a kari koordinátor címére küldött e-mailben lehetséges, kérjük, hogy a csatolmányok jól olvasható, lehetőség szerint A4-es méretű PDF formátumú dokumentumok legyenek.
• Adott pályázati dossziéhoz tartozó összes dokumentumot kérjük egyazon e-mail keretében beküldeni, a tárgyban feltüntetve a pályázat típusát (tanulmányi mob. pályázat vagy szakmai gy. mob. pályázat).
• Ugyanazon hallgató mindkét típusú mobilitásra pályázhat. Minden pályázatot külön e-mailben szükséges beküldeni, az összes kötelező melléklettel együtt.
• A pályázati űrlapot és a kétnyelvű Nyilatkozat Erasmus+ mobilitásról (Declaraţie mobilitate Erasmus+) iratot PDF-ben várjuk. Hogyha a pályázó aláírásának elhelyezése nem oldható meg, akkor a pályázatot beküldő e-mailbe (nem külön csatolmányként!) a következő nyilatkozatot kérjük beírni: „Nyilatkozat / Alulírott ……. (vezetéknév, keresztnév), személyi szám ……, saját felelősségemre kijelentem, hogy a mellékelt pályázati űrlapon és kétnyelvű mobilitási nyilatkozatban szolgáltatott adatok a valósággal megegyezőek. / Helység, dátum: ………… / Név: …………”
• A pályázati űrlapra és kétnyelvű nyilatkozatra szükséges a pályázó eredeti aláírása, ezért minden pályázót kérünk, hogy utólagos időpontegyeztetés alapján a kari Erasmus+ koordinátornál személyesen is írja alá a beküldött iratokat (nyertesek legkésőbb a támogatási szerződés aláírásakor), nem kell kinyomtatva hozni.
5. A pályázati e-mailhez csatolandó kötelező és opcionális dokumentumok:
1. Pályázati űrlap (Fişa candidatului). A szakmai gyakorlat pályázati űrlap innen tölthető le, a tanulmányi mobilitás pályázati űrlap innen tölthető le. Kézzel vagy elektronikusan kitöltve, PDF formátumban szükséges beküldeni, aláírással ellátva, vagy a beküldő e-mailbe beleírt aláírási nyilatkozattal (lásd jelen felhívás 4. pontja). Kizárólag ez a pályázati űrlap használható. A szakkoordinátortól a pályázás jóváhagyását és az űrlap aláírását nem a pályázónak kell kérnie, hanem a kari Erasmus+ koordinátor igényeli.
2. Nyilatkozat Erasmus+ mobilitásról (Declaraţie mobilitate Erasmus+). A formanyomtatványok letölthetők innen, mindkét nyelven kitöltve, PDF formátumban kérjük beküldeni, aláírással ellátva, vagy a beküldő e-mailbe beleírt aláírási nyilatkozattal (lásd jelen felhívás 4. pontja). Kizárólag ez a formanyomtatvány használható.
3. Érvényes személyi igazolvány másolata; nem román állampolgárok esetén szükséges az érvényes tartózkodási/letelepedési engedély másolata is (Certificat de înregistrare).
4. Curriculum Vitae – Europass modell szerint, azon a nyelven, amelyen a hallgató külföldi tanulmányait folytatni fogja (https://europa.eu/europass/eportfolio/screen/cv-editor?lang=hu). PDF formátumban kérjük beküldeni, aláírás nélkül is elfogadjuk.
5. Motivációs levél – max. 2000 leütés, azon a nyelven, amelyen a hallgató külföldi tanulmányait folytatni fogja. PDF formátumban kérjük beküldeni, aláírás nélkül is elfogadjuk.
6. Nyelvtudás igazolása abból a nyelvből, amelyen a hallgató külföldi tanulmányait folytatni fogja (kivéve, hogyha a mobilitás oktatási nyelve a magyar). PDF formátumban kérjük beküldeni.
7. opcionális: Egyetemi tudományos tevékenységre vonatkozó iratok, pl. TDK-n vagy más versenyen való részvétel igazolása; publikációk esetében a publikáció első és utolsó oldalának, valamint a megjelenés helyéül szolgáló folyóirat, kötet első oldalának másolata; más szakmai tevékenységről szóló igazolás, oklevél.
8. opcionális: Társadalmi tevékenységet igazoló dokumentumok: pl. önkéntesség, az egyetem érdekében végzett munka stb.
A pályázathoz az összes, nem opcionálisnak jelölt dokumentum benyújtása kötelező.
Hiányos pályázat nem vehető figyelembe. Aláírás hiánya, adatok hiánya, nem a jelen felhíváshoz csatolt nyomtatványok használata, beadási határidő elmulasztása kizáró ok lehet. A hiányzó iratok pótlására a felszólítás kiküldését követő 2 munkanapon belül van lehetőség.
A helyek elfoglalása a pályázatra kapott pontszámok csökkenő sorrendjében történik, viszont adott helyre túljelentkezés esetén hátrányban lesz az a hallgató, aki az állandó lakhelye szerinti országban szeretné végrehajtani mobilitását.
Beküldési határidő: 2021. március 25. csütörtök, déli 12:00 óra.
Jelentkezés és további információk a kari Erasmus+ koordinátornál: Zöld Zsuzsa, kv.erasmuskv.sapientia.ro.
* Az Erasmus+ programon belül minden hónap egységesen 30 naposnak számít.
Erdélyből csak sapientiás hallgatók hoztak első díjat az idei OTDK-ról
A kiemelkedő eredményről a múlt pénteki, június 14-ei 3. Romániai Felsőoktatási Tehetséggondozó Fórumon esett szó.
Két helyezés az OTDK Művészeti és művészettudományi szekciójában
Média Tanszékünk két hallgatója kapott díjat a XXXIV. Országos Tudományos Diákköri Konferencián, a Mozgókép és a Művészetelmélet tagozatban.
Első díjat és különdíjat is nyert Varga Szilvia az OTDK-n
A Nemzetközi Kapcsolatok és Európai Tanulmányok Tanszék elsőéves mesterise a Társadalomtudományi szekció Politikatudomány I. tagozatában remekelt.
Háromszoros OTDK-siker: kiváló eredményeket értek el a Környezettudományi Tanszék hallgatói
Második díjakat hoztak a Kolozsvári Kar diákjai a XXXIV. Országos Tudományos Diákköri Konferencia szekcióin.
Új köntösben a Kari TDK-k: OTDK-kvalifikációk és alkotói szekció is várható
Sajtótájékoztató keretében beszéltünk a 2018. április 25–26. között zajló VIII. Kari Tudományos Diákköri Konferenciáról.
Hallgatóink a XXXIII. OTDK-n
A Műszaki Tudományi Szekcióban két I. helyezést, a Kémiai és Vegyipari Szekcióban egy III. díjat, az Agrártudományok Szekcióban pedig négy különdíjat nyertek.
OTDK reklámfilm
Az Országos Tudományos Diákköri Konferencia 2015-ben Kolozsváron szervezi meg a Fizika, Földtudományok, Matematika szekciót (FiFöMa) első alkalommal Magyarország határain kívül.
OTDK először Kolozsváron
Az OTDK történetében elsőként, 2015-ben a Fizika, Földtudományok és Matematika, azaz FiFöMa szekció Magyarország határain kívül kerül megszervezésre Kolozsváron.
Különdíjat nyert az OTDK-n Búzás Annamária
A magyarországi Országos Tudományos Diákköri Konferencia XXX. jubileumi rendezvényének házigazdája a Zsigmond Király Főiskola volt.
Erasmus Open Doors online tájékoztató és beszélgetés 2021
Az Erasmus megy tovább! Kíváncsi vagy, hogy milyen lehet az Erasmus+ programban részt venni, külföldön tanulni ösztöndíjjal?
Oktatónk, Mira Marincaș munkái a Luminescențe tárlaton
A 46 Bihar megyei származású művész munkáját felvonultató kiállítás március 11-ig látogatható a nagyváradi vár galériájában.
Elindult a Kutatási menedzsment mint szakma az EU-s ökoszisztémában nevű fakultatív tantárgy
A foRMAtion projekt keretén belül, egy nemzetközi konzorcium által kidolgozott tananyagot sajátíthatnak el a jelentkezett diákok.
Hatodik alkalommal startolt Hangmester felnőttképzés a karon
Megtartották a képzés évnyitóját a kar aulájában, a járványhelyzetre való tekintettel természetesen a korlátozások betartásával.
Folytatódik a Magyar filmtörténeti vetítéssorozatunk
A Nemzeti Filmintézet, a Nemzeti Filmarchívum és Magyarország Kolozsvári Főkonzulátusának támogatásával megvalósuló sorozat második vetítése 2021. február 26-án lesz.
Filmvetítés és online kerekasztal beszélgetés a Kommunista diktatúrák áldozatainak emléknapja alkalmából
Február 25-én, csütörtökön 19 órától a Magyarország Főkonzulátusa Kolozsvár Youtube csatornáján.
Volt hallgatóink is részt vettek az idei Berlinale egyik versenyfilmjének munkálataiban
Nagy Dénes Természetes fény című nagyjátéfilmje egyike a két magyar alkotásnak, amelyek bekerültek a rangos fesztivál idei versenyprogramjába.
Az erdélyi magyarok és németek szovjet fogságba hurcolásáról tart előadást dr. Murádin János Kristóf.
A konferenciát A Gulág- és Gupvikutatók Nemzetközi Társasága, a Károli Gáspár Református Egyetem és a Miskolci Egyetem szervezi.
Kinevezték a kar új dékánhelyettesét és kancellárját
A Kari Tanács tegnapi határozata értelmben az új dékánhelyettes dr. Sztranyiczki Szilárd, az új kari kancellár pedig dr. Toró Tibor lett.
Jelentős jogi könyvadománnyal gazdagodott a Kolosváry Bálint Kutatókönyvtár
Mile Lajos, Magyarország Kolozsvári Főkonzulátusának főkonzulja adott át könyvadományt dr. Tonk Márton rektor úrnak.
Új fakultatív kurzus indul - Kutatási menedzsment mint szakma az EU-s ökoszisztémában
A 21. században egyre nagyobb és élesebb verseny alakul ki a kutatási forrásokért, ami szükségessé teszi egy új szakma megerősítését.
Magyar filmtörténeti vetítéssorozatot indítunk
A Nemzeti Filmintézet, a Nemzeti Filmarchívum és Magyarország Kolozsvári Főkonzulátusának támogatásával megvalósuló sorozat első vetítése 2021. január 29-én lesz.
Dr. Szenkovics Dezső egyetemi adjunktus lett a Sapientia EMTE Kolozsvári Karának új dékánja
A dékánválasztási eljárás lezárásaként 2021. január 22-én az egyetem Szenátusa megerősítette a karok dékánjainak kinevezését.
Erdélyi Magyar Kortárs Kultúráért Díjban részesült Felméri Cecília oktatónk
Színház-, filmművészet kategóriában díjazták köszönetképp, hogy az erdélyi magyar kultúrát gazdagítja alkotásaival.
Megjelent a Jogtudományi Tanszékünk kiadványának két új száma
Az érdeklődők figyelmébe ajánljuk az Erdélyi Jogélet című folyóirat 3. és 4. számát, mely online is elérhető a kiadvány honlapján.
A Sapientia EMTE is jelen lesz a 21. Educatio Nemzetközi Oktatási Szakkiállításon
2021. január 21-23. között várunk minden érdeklődőt a Educatio szakkiállításon, idén online lehet kérdezni tőlünk képzéseinkről.
Pályázatot hirdet a Sapientia EMTE rektora a dékáni tisztség betöltésére
A pályázatokat a Dékáni Hivatalban kell benyújtani 2021. január 15-ig.
Még látogatható hallgatóink első, teljes egészében online térben zajló fotókiállítása
Dr. Mira Marincaș oktatónk és tíz filmművészet, fotóművészet, média szakos hallgató alkotásai tekinthetőek meg január 15-ig.
Ingyenesen letölthető: Erdélyi jogászok. Jogászportrék I.
A Forum Iuris Könyvkiadónk – karácsonyi ajándékként – online, ingyenesen elérhetővé tette az Erdélyi jogászok. Jogászportrék I. c. kötetet.
Hallgatóink filmjei is versenyben vannak a cineMAiubit fesztivál 2020-as kiadásán
A fesztivál online zajlik december 15 és 19. között, ingyenesen nézhető bárki számára.
Dr. Tonk Márton lesz egyetemünk új rektora
December 9-én zajlott a rektorválasztás egyetemünkön, az akadémiai közösség nagy részvételi aránnyal és többséggel választotta meg a jelöltet.
Rektorválasztás 2020 – négy helyszínen lehet szavazni a Sapientia EMTE következő rektorára
Az idei választás december 9-én, szerdán zajlik. A rektori tisztség jelöltje karunk dékánja, dr. Tonk Márton.
TDK-zárás a Sapientián: Hálózatok a múzeumban, művészetek a hálózatban
VISSZANÉZHETŐ a tudományos diákköri konferenciák záróelőadása, melyet élőben lehetett követni november 27-én 18 órától.
Rektorválasztás a Sapientia EMTE-n
December 9-én lesz a rektorválasztás egyetemünkön, szavazati joggal az egyetem főállású oktatói és a hallgatók kari tanácsi és szenátusi képviselői rendelkeznek.
Online találkozók a rektori tisztségre pályázó dr. Tonk Márton professzorral
A Sapientia EMTE rektorjelöltje, dr. Tonk Márton egyetemi tanár online találkozókra hívja az egyetemi közösség tagjait.
Felméri Cecília filmje kapta a zsűri különdíját a 61. Thessaloniki Film Fesztiválon
A Spirál című nagyjátékfilmet a Meet the Neighbors versenyszekció ex aequo különdíjával jutalmazta a zsűri.
Közép-Európa múltja, jelene és jövője – nemzetközi online konferencia
A Nemzetközi Kapcsolatok és Európai Tanulmányok Tanszékünk kapcsolódik be a november 20-ai eseménybe.
Álláslehetőség: titkár–ERASMUS-koordinátor
A Sapientia EMTE Kolozsvári Kara titkárt, ERASMUS+ koordinátort keres meghatározott időre. Jelentkezési határidő: 2020. november 27., péntek, 12 óra.
Oktatónk is előadást tart A Magyar Tudomány Napja Erdélyben 2020 – Jövőformáló tudomány online konferencián
Dr. Kokoly Zsolt a képmáshoz való jogról tart előadást az eseményen.
Megjelent Murádin János Kristóf Az európai integráció története és elméletei c. jegyzete
A kötet a nemzetközi kapcsolatok és európai tanulmányok szakos hallgatók egy féléves kurzusát fedi le.
Megjelent az ERDÉLYI JOGÉLET c. folyóirat
A folyóirat régi-új szakmai fórum a Sapientia EMTE égisze alatt, a Scientia Kiadó gondozásában. A lapszámok elérhetőek a folyóirat honlapján és a CEEOL-on.
Kutatásmenedzseri képzés a kolozsvári Sapientián
Az oktatói tréningre az ERASMUS+ program támogatásával megvalósuló foRMAtion nemzetközi projekt keretében kerül sor.
Online könyvbemutató: Erdélyi jogászok. Jogászportrék 1.
Mikor: 2020. november 19, 18.00 óra (romániai idő), 17.00 óra (magyarországi idő).
Helyszín: online.
Az európai médiajog aktuális kihívásai – online konferenciát szervez a Jogtudományi Tanszék
Mikor: 2020. november 13, 14:00 óra (romániai idő), 13:00 óra (magyarországi idő).
Helyszín: online.
Online mutatták be munkáikat a hallgatóink a X. Kari TDK-n
A jelenlegi helyzetre való tekintettel online diákköri konferenciát szerveztünk öt szekcióban 2020. november 4–5. között.
Elhunyt Kis Csaba jog szakos hallgatónk
A Kolozsvári Kar közössége megrendüléssel értesült arról, hogy 2020. október 28-án váratlanul elhunyt Kis Csaba, karunk negyedéves jog szakos hallgatója.
Online mutatják be munkáikat hallgatóink a X. Kari TDK-n
A konferenicán művészeti alkotásokat, illetve a jog, nemzetközi tanulmányok és környezettudomány területéről kutatásokat lehet megismerni.
Kari választási eredmények – 2020
A járványhelyzet súlyosbodására és a jelenléti oktatás részleges felfüggesztésére való tekintettel a 2020. október 20-i kari szintű választások lebonyolítása online módon történt.
A zsűri különdíját nyerte el Felméri Cecília első nagyjátéfilmje a Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon
Október 17-én adták át a fesztivál díjait, a nyertesek között oktatónk is szerepel.
Online kari szintű választások
A járványhelyzet súlyosbodására és a jelenléti oktatás részleges felfüggesztésére való tekintettel a 2020. október 20-i kari szintű választások lebonyolítása online módon történik.
A Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon mutatták be Felméri Cecília első nagyjátéfilmjét
Október 12-én, hétfőn volt a világpremierje a Média Tanszékünk oktatójának Spirál című filmjének.
Online visszanézhető a Marosvásárhelyi Karon megszervezett Egyetem Napja
Az ünnepi rendezvényre 2020. október 3-án, 11 órai kezdettel kerül sor, az egyetem YouTube-csatornáján követhetik élőben.
Online szervezzük meg a X. Kari Tudományos Diákköri Konferenciát
Ahogy a nyári diákköri fórumot megelőzően ígértük, 2020. november 4–6. között szervezzük meg az idei, online Kari TDK-t.
Pályázati felhívás: Erasmus+ hallgatói tanulmányi mobilitás a 2020/21-es tanév II. félévében
A pályázatok 2020. október 9. péntek déli 12:00 óráig küldhetők be.
Két alkotást díjaztak a 2020-as Filmgaloppon – mindkettő sapientiás
Megosztott fődíjat kapott Incze Kata Csendet kérünk-je és a Sós Timothy – Nagy Márton alkotópáros Szabad Romániája – utóbbi közönségdíjas is lett.
A koronavírussal kapcsolatos információk és döntések
Listába gyűjtjük az átláthatóság érdekében a Járványügyi Operatív Testület és a Kolozsvári Kar döntéseit.
Frissítve: 2020. szeptember 18.
ÉLŐ KÖZVETÍTÉS – tanévnyitó ünnepség
Rendhagyó, online ünnepség keretében nyitottuk meg a 2020/2021-es tanévet szeptember 15-én.
Az élő közvetítés hírünkben visszanézhető.
Huszadik tanévét kezdi meg a Sapientia EMTE
Rendhagyó, online ünnepség keretében nyitjuk meg hivatalosan a 2020/2021-es tanévet szeptember 15-én, kedden 14 órától az egyetemi Facebook-oldalon.
Újra erős sapientiás mezőny lesz a Filmgaloppon
A 20. Filmtettfeszt keretében megszervezett versenyen a kilenc döntős alkotásból hat filmnek volt vagy jelenlegi hallgatónk a rendezője.
Ingyenes és online őszi felvételit hirdetünk: szeptember 2-től lehet iratkozni a Kolozsvári Karon három alap- és mesterképzésre
A felveteli.sapientia.ro linken lehet iratkozni.
A Környezettudomány Tanszék diákjai Máltán erasmusoznak
Székely Tímea környezettudomány szakosunk mesél Ambrus Attila mesterisünkkel közös „kalandjairól”.
Nemzetközi versenyben hallgatóink filmje: Szkopjeben kerül bemutatásra a Szabad Románia
Sapientiás alkotás is van az 1300 rövidfilmből kiválogatott munkák között.
Volt hallgatónk is zsűritagja lesz a Velencei Nemzetközi Filmfesztivál egyik versenyének
A Giornate degli Autori (rendezők hete) díjáról az Európai Unió 27 országának fiataljai döntenek.
Közlemény
Ezúton tájékoztatjuk a Sapientia EMTE akadémiai közösségét, valamint a szélesebb nyilvánosságot a B.F. tanársegéd súlyos magánéleti tetteitől való kari elhatárolódást követő fejleményekről.
Újra sapientiás fődíjas a TIFF helyi filmek versenyén
Farkas Boglárka mesterisünk nyert az Amit még nem vettünk észre államvizsgafilmjével, melyet a filmművészet, fotóművészet, média szakunk 2019-es végzőseként készített.
Elhatárolódás
A Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem Kolozsvári Karának munkaközössége megdöbbenéssel értesült arról, hogy karunk egyik oktatója fizikailag súlyosan bántalmazott egy vele ismeretségben álló hölgyet.
Széles körű érdeklődés karunk képzései iránt az online felvételin
Több szakon is túljelentkezéssel zártuk az iratkozást a 2020-as felvételin a Kolozsvári Karon. A képzésekre idén július 8-ától lehetett jelentkezni, kizárólag online.
Volt hallgatónk dokumentumfilmjét is vetítik az idei TIFF-en
A 2010-ben végzett Visky Ábel alkotása is bekerült a Magyar Nap keretében vetített nyolc film közé, így Kolozsváron is megtekinthető lesz augusztus 5. és 6-án a Mesék a zárkából.
Elstartolt a felvételi a kolozsvári Sapientián
Ha kérdésetek van a felveteli.sapientia.ro felülettel vagy a Kolozsvári Kar felvételijével kapcsolatosan, iratkozási napokon 9–12 óra között Google Meeten is segítünk.
Lehet pályázni a Ferber-ösztöndíjra a 2019/2020-as tanévre
Azok a nemzetközi kapcsolatok és európai tanulmányok szakon tanuló, kiemelkedő tanulmányi eredményű hallgatók pályázhatnak, akiknek még nem részesültek az ösztöndíjban.
Környezetbarátan a rák ellen – volt hallgatónk publikációja
Kántor Izolda olyan anyagok előállításán dolgozik, melyekkel célzottan, helyileg lehet felszabadítani a rákellenes hatóanyagot az emberi szervezetben.
Csütörtökön bemutatkozunk a KMDSZ Előtér eseményen
A diákszövetség virtuális nyílt napjainkhoz hasonló online bemutatkozót szervez a kolozsvári egyetemeknek, július 2-án kerül sorra a Kolozsvári Kar.
Benne leszünk az Online VIBE TV-ben!
Karunk dékánja, dr. Tonk Márton és az egyetem rektorhelyettese, dr. Mara Gyöngyvér is előadásokat tartanak július 3-án, pénteken a közösségi médiába költözött fesztiválon.
Online szervezünk idén iratkozást és felvételit a Sapientián, ráadásul beiratkozási díj nélkül
A különleges helyzetre való tekintettel idén online és ingyen iratkozhatnak az érdeklődők, a Kolozsvári Kar esetében 2020. július 8-ától.
Pályázati felhívás: Collegium Talentum program (2020–2021-es tanév)
Mesterisek, doktorisok, figyelem! Megjelent a Collegium Talentum pályázati kiírása, 2020. július 22-ig lehet jelentkezni online.
Erdélyi magyarok a nagyvilágban: elindult a nagyszabású kutatás
Karunk is szakmai partnere a Bálványos Intézet által elindított kutatásnak, melynek célcsoportja a külföldön (de NEM Magyarországon) élő erdélyi magyarok.
Pályázati felhívás: Makovecz Hallgatói Ösztöndíjprogram, 2020/21-es tanév
A következő tanévre lehet pályázni egy félévre (5 hónap), valamint 1 hónapra terjedő részképzési mobilitás támogatására.
Dr Shobhana Radhakrishna tart online előadást Gandhiról és tanítása aktualitásáról
Örömmel jelentjük be, hogy a Ghandi-szakértő karunk meghívottjaként tart előadást élőben a Facebookon június 19-én, pénteken 17 órától.
Animációs kisfilmből tudhatod meg, miért válassz minket a 2020-as felvételin
Július 8-tól már iratkozhatsz az alap- és mesterképzéses szakjainkra online, ingyenesen, hogy ez legyen a te történeted is!
Elhunyt dr. Toró László, karunk volt oktatója
A Sapientia EMTE Kolozsvári Karának egyik első munkatársa volt, és több éven keresztül vett részt a Környezettudomány szak és Tanszék 2002. évi alapítását követő egyetemi munkában, oktatásban.
Zebra dr. Tonk Mártonnal: beszélgetés az oktatásról a koronavírus-járvány idején
Az Erdélyi Magyar Televízió június 1-jei adásának vendége volt karunk dékánja Vörös Alpár iskolaigazgatóval együtt.
Újabb lépések a tiszta víz irányába – sapientiás kutatók nemzetközi publikációja
A rangos Scientific Reportsban publikált tanulmány a Környezettudomány Tanszékünkhoz kapcsolható.
Erasmus+ pályázati felhívás programországban megvalósuló oktatási célú mobilitásra (STA) a 2020/2021-es tanévben (KA103)
Határidő: június 17., szerda déli 12 óra.
Erasmus+ pályázati felhívás felsőoktatási munkatársak programországban megvalósuló képzési célú mobilitására (STT) a 2020/2021-es tanévben
Határidő: június 17., szerda déli 12 óra.
Quarantine Cut – karanténfilmek szemléje a Média Tanszéken
A film szakos diákjaink otthon forgattak kisfilmeket, amik a jelenlegi állapotot tükrözik. Hírünket folyamatosan frissítjük az újabb alkotásokkal.
A Sapientia EMTE Kolozsvári Kara tanulmányi titkárt keres meghatározott időre
A meghirdetett munkakörre elektronikus úton, e-mailben lehet jelentkezni június 12-én, pénteken 14 óráig.
Mi szükséges az ONLINE felvételi beiratkozáshoz?
A különleges helyzetre való tekintettel idén online és ingyen iratkozhatnak az érdeklődők a Sapientiára, így kissé megváltozik az iratkozási folyamat.
A tájak egyszerűsödése és a természettel való kapcsolati értékeink romlása
A Landscape Journal folyóiratban jelent meg publikáció dr. Balázsi Ágnes társszerkesztésében.
Virtuális könyvbemutató Bodó Barnával és Török Ferenccel
A Nemzetközi Kapcsolatok és Európai Tanulmányok Tanszék oktatói a 2018/19-es Erdélyi Magyar Civil Évkönyv bemutatóján vettek részt.
#főpróba – Tudományos Diákköri Fórumot szervezünk az őszi TDK előfutáraként
A jelenlegi helyzetre való tekintettel az eseményt online szervezzük meg 2020. június 25-én, csütörtökön 11 órától.
Karunk dékánjának ítélt meg kitüntetést a Magyar Tudományos Akadémia
Arany János-érmet kap dr. Tonk Márton filozófiatörténész, egyetemi tanár. Az MTA díjainak és okleveleinek átadására később kerül sor.
Volt sapientiás alkotása nyerte a legjobb Úton dokumentumfilmnek járó díjat
A 2010-ben végzett László József kísérleti filmje lett díjnyertes a Mediawave fesztivál online versenyében.
Oktatóink az online jogászképzésről
A koronavírus-járvány hatására teljesen megváltozott az oktatás, átkerült a virtuális térbe. A Jogtudományi Intézetünk oktatói mondják el a tapasztalataikat.
Széles körű érdeklődés karunk képzései iránt a virtuális nyílt napokon
A helyzetre való tekintettel online megszervezett eseményt Erdély-szerte és Magyarországról is többen követték.
2019: a „földrengések” éve az indiai belpolitikában – dr. Szenkovics Dezső elemzése
Oktatónk írása a Külügyi és Külgazdasági Intézet KKI Elemzések sorozatában
„... itt egy kicsit az enyém a levegő meg a Szamos” – dr. Tonk Márton a Fülszövegben
Karunk dékánja Király Zoltán Vallomás a városról c. versét olvasta fel a Főkonzulátus felkérésére.
Volt hallgatónk dokumentumfilmjét mutatják be a torontói Hot Docs fesztiválon
A filmművészet, fotóművészet, média szakon végzett Visky Ábel filmje a szétszakított családok életét mutatja be.
Sapientiás „kéznyomok” Rúzsa Magdolna új videoklipjén
A Zoom Studio animálta a Remarker Kft. grafikáit az énekesnő új klipjéhez, két sapientiás dolgozott a projekten idén áprilisban.
Volt hallgatónk, Moldovai Katalin készíthet nagyjátékfilmet az Inkubátor Program 5.0 támogatásával
A Nemzeti Filmintézet 5 nyertest támogat első nagyjátékfilmjük elkészítésében.
Virtuális nyílt napok a kolozsvári Sapientián
Egyetemsétával, előadásokkal, diákbemutatkozókkal és egyéb érdekességekkel várunk minden érdeklődőt ezúttal online, május 4–8. között a Virtuális nyílt napokon.
Sapis olvasós nap a könyv és szerzői jog világnapjára
2020. április 23-án, csütörtökön újabb tematikus napot tartottunk Instagram-oldalunkon, ezúttal a könyveké volt a főszerep.
Sapientia - Erdélyi Magyar Tudományegyetem
A Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem a romániai magyarság önálló egyeteme Európában, melynek célja nemzeti közösségünk oktatásának és tudományos életének elismert szakmai színvonalon való művelése.
Kolozsvári Kar
Cím: 400193 Kolozsvár, Tordai út (Calea Turzii) 4. sz., Kolozs megye, Románia
Tel.: +40-364-401-458
Fax.: +40-364-410-069
E-mail: office@kv.sapientia.ro